Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG a RECENZE
  3. BLOG
  4. Otužování nohou tak trochu jinak
01.09.2021
BLOG

Otužování nohou tak trochu jinak

Syndromem novoročních předsevzetí trpím i já. Bohužel, nepatřím mezi ty vyvolené, kteří když si něco naplánují, tak to splní. Proč to tak je? Vzali jsme si velké sousto. Sloní úkol je totiž třeba naporcovat a začít s malými kousky. Tato otřepaná věc stále platí. Díky ní se otužuji studenou vodou každé ráno už asi 3 měsíce. Motivuje mě moje posílená imunita, kterou objektivně vnímám tak, že dokážu venku pobýt i několik desítek minut jen tak nalehko, i když venku mrzne. Je to super pocit.

No a kde je v tom RootyRUG?

Nedávno jsem si vyslechl velmi poučný podcast s fyzioterapeutkou Veronikou Kristkovou (link na podcast V pohybu), kde mimo jiné zmiňuje vysokou a nízkou citlivost chodidel hlavně u dětí. My tento problém nemáme (všichni asi víte proč :o))))), ale hned jsem si vzpomněl na naši dovolenou v Chorvatsku, kde jsem pozoroval dvě malé děti (asi 6 a 8 let), které dokázaly přejít od deky do moře, cca 10 metrů po kamenné pláži, jen v gumových botách. Ale i tak to bylo pro ně značně nepříjemné. Nožičky měly příliš citlivé. Dokonce je to až bolelo.

Mnoho rodičů dostává od fyzioterapeutů radu, aby své děti s vadami nohou nechávali chodit naboso, kdykoli je to možné. Rodič si pomyslí, do léta je pár měsíců, vždyť se nic nestane, začneme v létě. A co se stane v létě? Přinutit dítě ze dna na den, aby běhalo venku bosky celý den, je problém. Pro přecitlivělé dětské nožky je to velké sousto. K nepříjemnému pocitu na nohou se přidává frustrace, neboť jejich kamarádi běhají po zahradě (v botách) a jim máma komplikuje život.

Aby bylo dítě připraveno plnohodnotně posilovat nožičku v letní sezóně, potřebuje slona naporcovat už v zimě. První porcí může být, že se zuje z těsných ponožek a ukáže nožičkám, že existuje i svět naboso. Druhou porcí by mohl být kořenový koberec RootyRUG. Vůbec nevadí, že jím nemáte pokrytý celý byt, častý přechod z nerovného povrchu na rovný umožní dětské noze zažívat potřebné změny postupně. Dítě malými krůčky "otužuje a připravuje" své nožky na letní sezónu. A dovolím si říci, že otužuje a připravuje své nožky na celý svůj život.

Viktor

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Každý měsíc jeden model RootyRUG za zvýhodněnou cenu. Chcete o tom vědět?
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2023 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz