Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O ROOTY
O ROOTY

LIDSKÁ NOHA NEROVNÝ POVRCH POTŘEBUJE, ABY BYLA ZDRAVÁ

Vyvinula se totiž právě pro chůzi po nerovném a pestrém povrchu.

JAK FUNGUJE KOBEREC ROOTY

Při chůzi po kořenovém koberci se nohy setkávají s vystouplými prvky koberce, které tvoří nepravidelně uspořádané kořeny. Jako v lese. Receptory v chodidlech si je „osahají“ a aktivují svaly, které by jinak zůstaly na rovné podlaze nezapojené. Tímto jednoduchým způsobem děti procvičují celé chodidlo, aniž by musely cíleně cvičit. Třeba během hry si zcela přirozeně zlepšují koordinaci, rovnováhu, ale i schopnost vnímat terén pod nohama. Se silnýma a správně fungujícíma nohama, je navíc mnohem větší šance, že se dětem vyhnou vady jako jsou vbočené kotníky nebo ploché nohy.

 

Rooty učí nohy správnému pohybu.

To je zásadní zejména u malých dětí, které si teprve budují pohybové vzory.

 

Kořenový koberec Rooty byl navržen tak, aby do vašeho domova přinesl rozmanitost. Ta je totiž klíčem k tomu, že naše nohy zůstanou zdravé, obezřetné a lépe se vypořádají s nástrahami každého kroku.

Chodidlům se navrací citlivost a lépe informují centrální nervovou soustavu o poloze a charakteru povrchu. Rozmanitost povrchu nutí člověka zapojovat různé svaly v různých pozicích, čímž se rozvíjí koordinace. Pokud člověk pravidelně vystavuje chodidla nerovnostem, které stimulují nejen je, ale i krevní oběh, dochází k pozitivním změnám a snížení krevního tlaku. Chůze po nerovném povrchu je ortopedy a pediatry již dlouho doporučována jako základní prevence získané ploché nohy. A nejen to – chůzí po nerovném se trénuje vestibulární systém vnitřního ucha a tím se zlepšuje rovnováha těla.

 

ROOTY – OÁZA PRO NOHY

Kořenovým kobercem nepotřebujete pokrýt celý pokoj. I když váš byt má 50 nebo 100 metrů čtverečních většinu času se členové vaši rodiny pohybují ve stejných místech, po stejných trasách. A tam právě kořenový koberec patří. Vhodným umístěním můžete dosáhnout, že po RootyRUG uděláte stovky zdraví prospěšných kroků. Každý den. Za každého počasí.

 

 

 

PROČ KOŘENOVÝ, PROČ KOBEREC

Kořeny jsou symbolem podstaty a začátku všeho živého kolem nás. Jsou pěkné, silné a velice dobře souzní s životem. Souznění člověka s přírodou je pro nás klíčová věc.  Chceme, aby už malé děti byli propojeny s přírodou, která je jim blízká a vlastní.

Koberec zná každý. Dotváříme s ním svůj domov, kde se cítíme dobře. Je praktický a užitečný. Tyto dvě pro nás naprosto přirozené věci jsme propojili a vytvořili jsme ROOTY - Kořenový koberec – Oázu pro vaše nohy.

ZDRAVOTNÍ BENEFITY >  |  TECHNICKÉ INFORMACE > 

Novinky z našeho blogu

RootyRUG v poušti plné hladkých prken
31.10.2019 BLOG
RootyRUG v poušti plné hladkých prken
Mojí hlavou se po několik let honila spousta otázek. Je RootyRUG dost velký na to, abychom mohli prohlásit, že plně nahrazuje chození venku naboso? číst celé
Dotyk se skutečností
11.10.2019 BLOG
Dotyk se skutečností
Výraz “Dotyk se skutečností”, jehož autorem je pro mě velký člověk, česko-slovenský herec Martin Huba, mě velice oslovil. Bylo to v kontextu kdo jsme,... číst celé
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
05.06.2019 BLOG
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
Bosé boty, barefoot boty, barefootky. Trend, který začal před pár lety měnit náhled na to, jak se obouváme. Propadli jste mu také? Nebo je alespoň nos... číst celé
I nohy chtějí znát prstoklad
31.05.2019 BLOG
I nohy chtějí znát prstoklad
Koukala jsem na svého syna, kterému bylo něco přes rok. Sotva se naučil chodit, ale s ohromným zájmem prozkoumával své okolí z jiné perspektivy, než b... číst celé
Facebook
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2020 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.