english version
  1. Úvod
  2. VÍCE O ROOTYRUG
  3. Fyzioterapie na RootyRUG
Fyzioterapie na RootyRUG

Fyzioterapeutická pomůcka

Fyzioterapeutická pomůcka

RootyRUG je dokonalá pomůcka pro fyzioterapeuty, kteří razí inovativní přístupy při rehabilitaci dětských i dospělých pacientů. Pro kloubní systém chodidel představuje kořenový koberec nerovnou, avšak stabilní oporu. Zároveň poskytuje přínosnou taktilní stimulaci plosek nohou.

Svými vlastnostmi se zdravotní koberec odlišuje od tradičních balančních (tedy z podstaty nestabilních) pomůcek. Podporuje fyziologický úchop chodidel a postavení kotníků, kdy se chodidlo přizpůsobuje zakřivení koberce. Dochází tak k neustálým změnám vzájemného postavení přednoží a patní části chodidla.

Fyzioterapeuti využívají kořenový koberec RootyRUG zejména pro taktilní stimulaci nohou, procvičování propriocepce a nácvik odvalu chodidla. Koberec můžete využívat jako pomůcku při rehabilitaci chodidel a nestabilních kotníků, poruchách rovnováhy, nebo jako doplněk terapie idiopatické chůze po špičkách u dětí.

V rámci prevence proti ortopedickým problémům a správnému rozvoji páteře a držení těla je oblíbeným kobercem pro děti. Ti jsou ve svém životě na začátku. Je mnohem snazší problémům předcházet, než je léčit. 

 

PRO FYZIOTERAPEUTY

RootyRUG a fyzioterapie

RootyRUG je dokonalá pomůcka pro fyzioterapeuty, kteří razí inovativní přístupy k rehabilitaci dětských i dospělých pacientů.

• Pro kloubní systém chodidel představuje RootyRUG nerovnou, avšak stabilní oporu.
• Poskytuje přínosnou taktilní stimulaci plosek nohou.
• Procvičuje propriocepci a cvičí odval chodidla.

Svými vlastnostmi se RootyRUG odlišuje od tradičních balančních (tedy z podstaty nestabilních) pomůcek. Podporuje fyziologický úchop chodidel a postavení kotníků, kdy se chodidlo přizpůsobuje zakřivení RootyRUGu. Dochází tak k neustálým změnám vzájemného postavení přednoží a patní části chodidla.
RootyRUG je také možné využívat jako pomůcku při rehabilitaci chodidel a nestabilních kotníků, při poruchách rovnováhy, nebo jako doplněk terapie idiopatické chůze po špičkách u dětí.

Co říkají fyzioterapeuti, kteří už RootyRUG používají?

Jak používá RootyRUG PhDr. Ludmila Brůhová – Regenerační a rehabilitační centrum Borovany.

RootyRUG v naší ordinaci používáme jako doplněk terapie u dětí i dospělých nejen u různých funkčních onemocnění pohybového aparátu, kde je nutné nacvičit správný stereotyp stoje a chůze, ale i jako terapeutickou pomůcku u široké škaly pacientů s poúrazovými obtížemi.

Jaký je rozdíl mezi balanční pomůckou a RootyRUG? Odpovídá Mgr. Martina Miklovičová

Pokud sáhneme pro pomůcku balančního typu, trénujeme hluboký stabilizační systém a stabilizační funkci svalů. S využitím pomůcek stabilních, které pod námi „neutíkají“, cílíme stimuly na pohybovou funkci nohy a na její schopnost mapovat terén. Jenže lidské tělo funguje jako celek. Takže i při použití pomůcek jako je Root Rug vlastně trénujeme stabilizační funkci těla, které se při chůzi po nerovnostech musí přizpůsobovat terénu a snaží se najít optimální pohybový řetězec. Ve fyzioterapii bychom nohu neměli opomenout u žádného člověka, který s námi řeší obtíže, byť v místě vzdáleném od chodidla. Cílíme- li stimulaci na oblast chodidla, ovlivňujeme tím vlastně fungování celého těla.

Jak používá RootyRUG Lenka Kazmarová – Lektor Spiraldynamik

Kořenový koberec má mnoho možností využití. Od učení se opětovnému vnímání a objevování vlastních nohou, po cvičení mobility, stability až po balanční cvičení a posílení svalů.

Jaké jsou další výhody koberce RootyRUG?

• Záruka 3 roky platí i pro profesionální použití.
• Vyrobeno v ČR. Výrobní materiály pocházejí výhradně z EU z materiálů s extrémně nízkými emisemi Class A+, very-low VOC Emission.
• Možné zatížení až 120kg.
• Jednoduché čištění a dezinfekce pomocí dezinfekčního spreje.

Specialně pro fyzioterapeuty připravujeme foto návody s popisem jak provádět cvičení na RootyRUG.

Pomozte nám vytvořit návod na cvičení na kořenovém koberci RootyRUG, který připravujeme ve spolupráci se Spiraldynamik v ČR. Získáte tak příležitost zviditelnit se a získat RootyRUG zadarmo.

Novinky z našeho blogu

RootyRUG v poušti plné hladkých prken
31.10.2019 BLOG
RootyRUG v poušti plné hladkých prken
Mojí hlavou se po několik let honila spousta otázek. Je RootyRUG dost velký na to, abychom mohli prohlásit, že plně nahrazuje chození venku naboso? číst celé
Dotyk se skutečností
11.10.2019 BLOG
Dotyk se skutečností
Výraz “Dotyk se skutečností”, jehož autorem je pro mě velký člověk, česko-slovenský herec Martin Huba, mě velice oslovil. Bylo to v kontextu kdo jsme,... číst celé
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
05.06.2019 BLOG
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
Bosé boty, barefoot boty, barefootky. Trend, který začal před pár lety měnit náhled na to, jak se obouváme. Propadli jste mu také? Nebo je alespoň nos... číst celé
I nohy chtějí znát prstoklad
31.05.2019 BLOG
I nohy chtějí znát prstoklad
Koukala jsem na svého syna, kterému bylo něco přes rok. Sotva se naučil chodit, ale s ohromným zájmem prozkoumával své okolí z jiné perspektivy, než b... číst celé

 

 
Facebook
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2020 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.