Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. VÍCE O ROOTYRUG
  3. Fyzioterapie na RootyRUG
Fyzioterapie na RootyRUG

Fyzioterapeutická pomůcka

Fyzioterapeutická pomůcka

RootyRUG je dokonalá pomůcka pro fyzioterapeuty, kteří razí inovativní přístupy při rehabilitaci dětských i dospělých pacientů. Pro kloubní systém chodidel představuje kořenový koberec nerovnou, avšak stabilní oporu. Zároveň poskytuje přínosnou taktilní stimulaci plosek nohou.

Svými vlastnostmi se zdravotní koberec odlišuje od tradičních balančních (tedy z podstaty nestabilních) pomůcek. Podporuje fyziologický úchop chodidel a postavení kotníků, kdy se chodidlo přizpůsobuje zakřivení koberce. Dochází tak k neustálým změnám vzájemného postavení přednoží a patní části chodidla.

Fyzioterapeuti využívají kořenový koberec RootyRUG zejména pro taktilní stimulaci nohou, procvičování propriocepce a nácvik odvalu chodidla. Koberec můžete využívat jako pomůcku při rehabilitaci chodidel a nestabilních kotníků, poruchách rovnováhy, nebo jako doplněk terapie idiopatické chůze po špičkách u dětí.

V rámci prevence proti ortopedickým problémům a správnému rozvoji páteře a držení těla je oblíbeným kobercem pro děti. Ti jsou ve svém životě na začátku. Je mnohem snazší problémům předcházet, než je léčit. 

 

PRO FYZIOTERAPEUTY

RootyRUG a fyzioterapie

RootyRUG je dokonalá pomůcka pro fyzioterapeuty, kteří razí inovativní přístupy k rehabilitaci dětských i dospělých pacientů.

• Pro kloubní systém chodidel představuje RootyRUG nerovnou, avšak stabilní oporu.
• Poskytuje přínosnou taktilní stimulaci plosek nohou.
• Procvičuje propriocepci a cvičí odval chodidla.

Svými vlastnostmi se RootyRUG odlišuje od tradičních balančních (tedy z podstaty nestabilních) pomůcek. Podporuje fyziologický úchop chodidel a postavení kotníků, kdy se chodidlo přizpůsobuje zakřivení RootyRUGu. Dochází tak k neustálým změnám vzájemného postavení přednoží a patní části chodidla.
RootyRUG je také možné využívat jako pomůcku při rehabilitaci chodidel a nestabilních kotníků, při poruchách rovnováhy, nebo jako doplněk terapie idiopatické chůze po špičkách u dětí.

Co říkají fyzioterapeuti, kteří už RootyRUG používají?

Jak používá RootyRUG PhDr. Ludmila Brůhová – Regenerační a rehabilitační centrum Borovany.

RootyRUG v naší ordinaci používáme jako doplněk terapie u dětí i dospělých nejen u různých funkčních onemocnění pohybového aparátu, kde je nutné nacvičit správný stereotyp stoje a chůze, ale i jako terapeutickou pomůcku u široké škaly pacientů s poúrazovými obtížemi.

Jaký je rozdíl mezi balanční pomůckou a RootyRUG? Odpovídá Mgr. Martina Miklovičová

Pokud sáhneme pro pomůcku balančního typu, trénujeme hluboký stabilizační systém a stabilizační funkci svalů. S využitím pomůcek stabilních, které pod námi „neutíkají“, cílíme stimuly na pohybovou funkci nohy a na její schopnost mapovat terén. Jenže lidské tělo funguje jako celek. Takže i při použití pomůcek jako je Root Rug vlastně trénujeme stabilizační funkci těla, které se při chůzi po nerovnostech musí přizpůsobovat terénu a snaží se najít optimální pohybový řetězec. Ve fyzioterapii bychom nohu neměli opomenout u žádného člověka, který s námi řeší obtíže, byť v místě vzdáleném od chodidla. Cílíme- li stimulaci na oblast chodidla, ovlivňujeme tím vlastně fungování celého těla.

Jak používá RootyRUG Lenka Kazmarová – Lektor Spiraldynamik

Kořenový koberec má mnoho možností využití. Od učení se opětovnému vnímání a objevování vlastních nohou, po cvičení mobility, stability až po balanční cvičení a posílení svalů.

Jaké jsou další výhody koberce RootyRUG?

• Záruka 3 roky platí i pro profesionální použití.
• Vyrobeno v ČR. Výrobní materiály pocházejí výhradně z EU z materiálů s extrémně nízkými emisemi Class A+, very-low VOC Emission.
• Možné zatížení až 120kg.
• Jednoduché čištění a dezinfekce pomocí dezinfekčního spreje.

Specialně pro fyzioterapeuty připravujeme foto návody s popisem jak provádět cvičení na RootyRUG.

Pomozte nám vytvořit návod na cvičení na kořenovém koberci RootyRUG, který připravujeme ve spolupráci se Spiraldynamik v ČR. Získáte tak příležitost zviditelnit se a získat RootyRUG zadarmo.

Novinky z našeho blogu

Montessori, fyzioterapie a všechno se vším souvisí
11.04.2019 BLOG
Montessori, fyzioterapie a všechno se vším souvisí
Začala jsem více přemýšlet o Montessori a fyzioterapii vůbec a přemýšlela, zda to vlastně nějak spolu souvisí. Na pomoc jsem si vzala tuto definici. „... číst celé
Cviky na chodidla
06.03.2019 BLOG
Cviky na chodidla
Ať už se jedná o bolest zad, ačkoliv se to zdá nemožné, tak právě v chodidlech nám ústí většina nervových bolestí. Proto je třeba věnovat jim řádnou p... číst celé
Co je to reflexologie a jak funguje?
12.02.2019 BLOG
Co je to reflexologie a jak funguje?
Reflexologie je forma akupresury, která zahrnuje tlaky na rukou a nohách, které vedou k uvolnění bolesti a působí na určité části v těle. Stimulováním... číst celé
O chodidlech
23.01.2019 BLOG
O chodidlech
V průměru člověk ujde za rok v přírodě po pestrém terénu cca 6 hodin (a to většinou u moře, na zahradě nebo na koupališti) - to je strašně málo, choďt... číst celé
Když s námi sdílíte naše nadšení, zanechte prosím Váš e-mail a my Vás budeme informovat co je u nás nové. Třeba nové kořenáče nebo triky jak je efektivně využít.

 

 

 

Další info

POSÍLÁME NA SLOVENSKO

FAQ


CLEVERMESS

ORTOPEDICKÉ MĚŘIDLO NOHOU A OBUVI PRO DĚTI


NOHYNABOSO.CZ

WEB O NOHÁCH A BOTÁCH

Kontakty
Logo
Nohy v kondici, silné a zdravé
Janka
Janka
9:00 - 18:00
Facebook
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2019 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.