Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG a RECENZE
  3. BLOG
  4. Nestabilní kotníky možná začínají v ploskách nohou

Nestabilní kotníky možná začínají v ploskách nohou

Trpíte častým podvrtnutím kotníku a fyzioterapeut vám doporučil balanční pomůcky k  posílení svalů v oblasti hlezna a ke stimulaci tzv.propriocepce? To ale pravděpodobně nestačí.

Jedním z klíčů k prevenci nestability v této části těla je totiž pravidelné dráždění receptorů v ploskách chodidel. Studie z roku 2012 přišla se závěrem, že lidé, kteří trpí chronickou nestabilitou hlezenního kloubu, mívají současně opožděnou reakci receptorů, které v kůži chodidel vnímají tah, reliéf a lehký dotek. Chůze po pěnových a měkkých pomůckách je pro jejich aktivaci vjem nedostatečný. Tyto receptory přitom sehrávají svou roli i při držení těla. Chůze bosky po tvrdších nerovných a drsnějších površích v přírodě, nebo např. RootyRUGu může pomoct udržovat zmíněné receptory aktivní a předcházet poruchám stability.

 

Zdroj:

Hoch, M. et al. Plantar vibrotactile detection deficits in adults with chronic ankle instability. Med & Science in Sports & Exercise, 2012. 44(4): 666-672.

Liu, W. et al. Noise enhanced vibrotactile sensitivity in older adults, patients with stroke and patients with diabetic neuropathy. Arch Phys Med Rehab, 2002. 83 (2): 171-6.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Každý měsíc jeden model RootyRUG za zvýhodněnou cenu. Chcete o tom vědět?
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2023 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz