Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. BLOG a RECENZE
 3. BLOG
 4. Rozhovor s fyzioterapeutkou PhDr. Ludmilou Brůhovou

Rozhovor s fyzioterapeutkou PhDr. Ludmilou Brůhovou

Paní PhDr. Ludmila Brůhová vede v Borovanech Regenerační a rehabilitační centrum, zaměřené na komplexní  prevenci, diagnostiku a léčbu všech problémů pohybového systému – bolestí zad, kloubů a svalů, funkčních i degenerativních onemocnění, poúrazových a pooperačních stavů Její centrum je současně klinickým pracovištěm Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity pro studenty oboru fyzioterapie.

Zdroj: www.rehabilitaceborovany.cz

Početný tým tvoří fyzioterapeuti zaměřující se na péči o pacienty dětského věku včetně kojenců, dále specialisté na poúrazové stavy pohybového aparátu, a v neposlední řadě také specialisté věnující se pacienům s  neurologickým nebo ortopedickým onemocněním.

Při své práci s pacienty využívá mimo jiné i zdravotní koberec RootyRUG - proto jsme se jí zeptali, proč a jak může být prospěšný dětem i dospělým.

Paní Brůhová, vedete rehabilitační centrum. Jaká je vaše filosofie přístupu k pacientům?

 • Základem terapeutického úspěchu je, podle mého názoru, ukázat pacientovi cestu, jak pracovat se svým tělem a využít všechny možnosti samoléčebných schopností těla každého z nás.

Jaký dopad má z pohledu fyzioterapeuta zanedbávání chodidel na celkové zdraví člověka?

 • Noha jako taková je pro naše tělo nosnou a opěrnou strukturou, ale současně nám posílá do mozku spoustu informací ovlivňujících stabilitu a kvalitu pohybu celého těla. Pokud tedy chodidlo nějakým způsobem zanedbáváme, určitě můžeme očekávat, že se to dříve či později odrazí na kvalitě pohybu celého těla.

Co lidské chodidlo potřebuje k tomu, aby bylo funkční?

 • K tomu, aby byla ploska nohy dostatečně funkční, je potřeba dodávat jí v dostatečné míře podněty pro zpracování. Pokud tedy nohu na většinu dne uzavřeme do tvrdé obuvi, podněty se k plosce nedostanou a ploska se časem stane nefunkční.

Doporučujete svým pacientům chůzi naboso v přírodě? Proč?

 • Chůze na boso v přírodě je ideální způsob, jak plosku nohy udržíte dlouhodobě ve funkčním stavu. Nicméně v naší kultuře to nelze vždy a ve všech ročních obdobích praktikovat. Proto pro tyto účely používáme různé terapeutické prostředky.

Proč nestačí chodit naboso jen doma?

 • Chůze na boso v domácím prostředí nemusí být vždy zcela vhodná, vzhledem k charakteru podlahových povrchů v našich domácnostech. Ploska potřebuje podněty různorodé, různě odpružené a různě tvarované, tak aby krátké svaly nohy musely aktivně pracovat.

Foto: RootyRUG v ordinaci Rehabilitačního centra

Čím Vás zaujal RootyRUG?

 • RootyRUG je právě tím vhodným terapeutickým prostředkem, který nám může zpestřit domácí podlahové povrchy ve smyslu různorodosti a imitace přírodních povrchů. Navíc může být vhodným estetickým doplňkem nejen do obývacích pokojů, předsíní, ale i do dětských pokojů. Právě pro děti je stimulace plosek pomocí RootyRUG velice vhodná.

Jaké zkušenosti s ním dosud máte?

 • Používáme RootyRUG v naší ordinaci jako doplněk terapie u dětí i dospělých nejen u různých funkčních onemocnění pohybového aparátu, kde je nutné nacvičit správný stereotyp stoje a chůze, ale používáme ho i jako terapeutickou pomůcku u široké škaly pacientů s poúrazovými obtížemi.

V čem vidíte přínos tohoto produktu?

 • Přínos tohoto produktu vidím zejména v možnosti každodenního využití v domácím prostředí.

Doporučila byste RootyRUG rodičům dětí s poruchami rovnováhy a koordinace?

 • Ano, jednoznačně bych RootyRUG doporučila rodičům dětí nejen s různými obtížemi pohybového aparátu, ale i jako prevenci vzniku plochonoží a vadného držení těla.

Jak jinak může ještě RootyRUG pomoci?

 • I u dospělých je vhodné doporučit chůzi naboso v domácím prostředí po kořenovém koberci RootyRUG a využít jeho možností pro úlevu unaveným nohám po celodenním pracovním nasazení v různé obuvi.

Jak reagují vaši pacienti na RootyRUG?

 • Pacienti reagují vesměs kladně a jsou často překvapeni, jak velký efekt může mít tato pomůcka pro pohybový aparát a organismus jako celek.

Děkujeme za rozhovor.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Každý měsíc jeden model RootyRUG za zvýhodněnou cenu. Chcete o tom vědět?
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2023 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz