english version

Jsme manželé Viktor a Janka Tóthovi, pocházíme ze Slovenska, ale už od roku 2005 žijeme v ČR, konkrétně v jižních Čechách. A zde se také začal odehrávat příběh kořenového koberce RootyRUG. 

Jednoho krásného dne jsme se stali rodiči. Každý den jsme pečovali o naše dítě tak dobře, jak to jen šlo. Ačkoli jsme se hodně snažili, všimli jsme si, že jeho prstíky na noze nejsou úplně v pořádku. Proto jsme začali nožičkám věnovat více pozornosti a zjistili jsme, že jsou oslabeny a nejlépe jim prospívá chůze naboso

V té době jsme absolvovali celodenní výlet v jižních Čechách, kde jsme většinu trasy chodili okolo stromů, po kořenech. Aktuální problém a příležitost daná přírodou do sebe dokonale zapadli.

Věděli jsme, že chození naboso je důležité a je ho třeba praktikovat co nejvíc. Protože není možné každý den chodit venku naboso, pestrý a nerovný povrch jsme si “přenesli“ domů a vznikl kořenový koberec RootyRUG.

Syn si na něm procvičoval nožky i doma. Pomalu tak začaly být silnější a problém s prstíky se postupně ztratil.

Zjistili, že nejsme sami. Že oslabené nožičky má spousta dalších dětí a kořenový koberec jim je pomůže procvičovat a posilovat každý den doma.

To jsme my

 

Kdo za RootyRUG stojí?

 

Viktor TóthViktor

je autorem technického řešení RootyRUG, které neustále inovuje a vylepšuje. Kromě toho také hlídá, aby byl každý vyrobený kus dokonalý a každý zákazník spokojený.

Janka Tóthová

 Janka

je iniciátorkou a propagátorkou bosého chození a myšlenky nerovných povrchů v domácnosti. Už několik let radí rodičům malých dětí s výběrem vhodné obuvi.

JANKA PÍŠE BLOG NOHYNABOSO.CZ
 
 Pavla

 Pavla

je fyzioterapeutka a vede ve školkách program “Mámo, pečuj o mé kořeny”, ve kterém pro aktivaci dětských nožiček používají kořenové koberce RootyRUG.

VÍCE O PROGRAMU
  
Libor

 Libor

je trenér, pohybový kouč a ještě mnohem víc. Svým individuálním přístupem vede jednotlivce a dětské skupiny k přirozenému, efektivnímu a pozitivně vnímanému pohybu.

VÍCE O LIBOROVI
 
Zuzana
Zuzana

je talentovaná mladá designerka, která se ve své tvorbě snaží najít dokonalé spojení krásy a funkčnosti. Díky ní si mnohé děti řadu RootyRUG KIDS tolik oblíbily.

 

Novinky z našeho blogu

RootyRUG v poušti plné hladkých prken
31.10.2019 BLOG
RootyRUG v poušti plné hladkých prken
Mojí hlavou se po několik let honila spousta otázek. Je RootyRUG dost velký na to, abychom mohli prohlásit, že plně nahrazuje chození venku naboso? číst celé
Dotyk se skutečností
11.10.2019 BLOG
Dotyk se skutečností
Výraz “Dotyk se skutečností”, jehož autorem je pro mě velký člověk, česko-slovenský herec Martin Huba, mě velice oslovil. Bylo to v kontextu kdo jsme,... číst celé
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
05.06.2019 BLOG
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
Bosé boty, barefoot boty, barefootky. Trend, který začal před pár lety měnit náhled na to, jak se obouváme. Propadli jste mu také? Nebo je alespoň nos... číst celé
I nohy chtějí znát prstoklad
31.05.2019 BLOG
I nohy chtějí znát prstoklad
Koukala jsem na svého syna, kterému bylo něco přes rok. Sotva se naučil chodit, ale s ohromným zájmem prozkoumával své okolí z jiné perspektivy, než b... číst celé

 

 
Facebook
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2019 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.