Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Nohám pomáhá speciální koberec
Nohám pomáhá speciální koberec

Namísto ortopedických vložek zkusili koberec

Mladé rodince z jižních Čech se podařil unikát - vymysleli kořenový koberec, který pomáhá nohám a zároveň je i bytovým doplňkem.

I v jejich rodině se totiž objevil problém s dětskýma nožkama. "Našemu synovi byly tehdy 4 roky a všimli jsme si jeho zvláštní zahnutý palec na noze. Ortoped nám dal dvě možnosti, buď čekat, dokud synek trochu vyroste, nebo vyzkoušet ortopedické vložky. První možnost nám přišla nezodpovědná. Druhá jako zakrývání problému, "vzpomíná Viktor, otec rodiny a zakladatel české značky RootyRUG.

Nohy jsou totiž nejvíce zatěžovanou částí našeho těla a mají vliv na držení celého těla. Pokud nejsou v pořádku, mohou později způsobovat bolesti zad a i samotných nohou. Skládají se z 26 kostí, což tvoří 13% lidské kostry a nachází se v nich až 19 svalů.

Vložka nohu neposílí

"Zamýšlel jsem se, co je vlastně s nohou špatně, pokud potřebuje ortopedickou vložku, tedy něco jako podporu. Znamená to, že je slabá? Nebylo by rozumnější ji spíše posilovat, aby si pomohla sama? " říká Viktor.

Po konzultaci s fyzioterapeutem zkusili nejprve se synem cvičit. Jenže postupem času museli chlapce do cvičení už jen nutit. Byly mu jenom čtyři roky a opakující se cviky nebyly pro něj zábava. Rodina začala ztrácet naději.

Inspirací byla Šumava

Vše jim došlo na celodenním výletě na Šumavě. „Kráčeli jsme stezkou plnou kamení, jehličí, prorostlými kořeny a měkkou hlínou. Právě na takovém povrchu se člověk běžně pohyboval, než před pár stovkami let dokonale vyrovnal povrchy ve svém obydlí. A byl při tom bos.To dělalo jeho nohu zdravou,“ vzpomíná Viktor.

Chtěli tedy přinést kamínky a kořeny z lesa domů. Tam, kde žijí a nejvíc se pohybují. Jednoduše, aby si děti hrály a posilovaly své nohy zároveň.

Vymysleli si svůj vlastní kořenový koberec a dali mu jméno RootyRUG!

"Nejprve jsme ho nechali v dětském pokoji, ale líbil se i nám dospělým. Chodili jsme si na něj během dne masírovat nohy. Přesunuli jsme ho tedy do obýváku,"vypráví Viktor o začátcích s prvním prototypem koberce. Přidali k němu ještě jeden, aby plochu prodloužili a začali "chodit". Člověk by se divil, kolik kroků udělá během dne doma jen tak při běžných činnostech.

Zodpovědný k přírodě

Vůbec nevadilo, že jím neměli pokrytý celý byt. Častý přechod z nerovného povrchu na rovný umožnilo chlapcově noze zažívat potřebu změny postupně. Senzomotorický koberec má totiž smysl jen tehdy, pokud na něm chodíme denně a několik let. "Ten náš vydrží váhu celé rodiny a dokonce i zvířecí drápky dlouhá léta. Vypadá zároveň i jako designový bytový doplněk a materiál je z 90% z recyklovaných zdrojů," tvrdí Viktor.

A jak ten jejich příběh nakonec skončil? Po roce od synovy diagnózy vbočených palců jim na kontrole řekli, že nohy se výrazně zlepšují.

 

Kde seženete takový kouzelný koberec? :)

 Tip pro dospělé:

  • Máte těžký den na home office? Projděte se v rámci pauzy na 5 minut po RootyRUG. Prokrvíte si tak své nohy, stimulujete svůj krevní oběh a dokážete si tak dokonce i snížit tlak.


Každý měsíc jeden model RootyRUG za zvýhodněnou cenu. Chcete o tom vědět?
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2023 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz