Blog
Dotyk se skutečností
11.10.2019
Dotyk se skutečností
Výraz “Dotyk se skutečností”, jehož autorem je pro mě velký člověk, česko-slovenský herec Martin Huba, mě velice oslovil. Bylo to v kontextu kdo jsme,... číst celé
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
05.06.2019 BLOG
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
Bosé boty, barefoot boty, barefootky. Trend, který začal před pár lety měnit náhled na to, jak se obouváme. Propadli jste mu také? Nebo je alespoň nos... číst celé
I nohy chtějí znát prstoklad
31.05.2019 BLOG
I nohy chtějí znát prstoklad
Koukala jsem na svého syna, kterému bylo něco přes rok. Sotva se naučil chodit, ale s ohromným zájmem prozkoumával své okolí z jiné perspektivy, než b... číst celé
Zobrazit všechny články

 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG a RECENZE
 3. BLOG
 4. Co je to reflexologie a jak funguje?
12.02.2019

Co je to reflexologie a jak funguje?

Reflexologie je forma akupresury, která zahrnuje tlaky na rukou a nohách, které vedou k uvolnění bolesti a působí na určité části v těle.

Péče o chodidlaPrincip reflexní terapie spočívá v tom, že existují určité reflexní body na nohou a rukou, které jsou energeticky propojeny s orgány a částmi těla prostřednictvím energetických kanálů v těle. Reflexolog se snaží aplikací tlaku na reflexní oblasti odstranit energetické blokády a podporuje tím tak zdraví těla. Mimo to také pomáhá vyrovnávat nervový systém a stimuluje uvolňování endorfinů, které pomáhají snížit bolest a stres.

 

 

Zde jsou některé příklady reflexních ploch a jejich odpovídající části těla:

 • Hroty prstů odrážejí hlavu

 • Játra, pankreas a ledviny jsou v oblouku nohy

 • Dolní část zad a střeva směřují k patě

 • Části hlavy jsou propojené s plochou palce

Počátky reflexologie vznikly již ve starověkém Egyptě a Číně. Avšak pojem zónová terapie představil William H. Fitzgerald v roce 1915. Americký fyzioterapeut Eunice Ingram dále rozvinul tuto teorii ve třicátých letech až do dnešní moderní reflexologie.

Reflexní terapie se nejčastěji používá k léčbě:

 • Stresu

 • Bolesti hlavy a migrény

 • Artritidě

 • Poruchy trávení, zácpa

 • Nespavosti

 • Hormonální nerovnováhy

 • Sportovních zranění

 • Premenstruačního syndromu (PMS)

 • Roztroušená skleróza

 • Bolesti zad

Reflexologie vs. Masáž chodidla

Zatímco masáž nohou může být zaměňována s reflexní léčbou, reflexolog bude pracovat s oblastmi pro podporu léčby určitých orgánů. Masážní terapeut, který masíruje nohy, stimuluje svaly a další měkké tkáně, aby zlepšil oběh, zmírnil bolest a léčil zranění.

Prevence

Lidé jsou od pradávna zvyklí na nerovný povrch, který napomáhá ke zdravým chodidlům. Nicméně s bosýma nohama v dnešní době chodíme většinou doma po rovné podlaze. To může vést k plochým nohám.

Vhodným způsobem jak pečovat o zdravé nohy je chůze po kořenovým koberci RootyRUGu. Pomáhá procvičovat jinak nezapojené svaly na noze tak, že budete mít zdravá chodidla. Chodidlům se navrací citlivost a lépe informují centrální nervovou soustavu o poloze a charakteru povrchu. Rozmanitost povrchu nutí člověka zapojovat různé svaly v různých pozicích, čímž se rozvíjí koordinace. Pokud člověk pravidelně vystavuje chodidla nerovnostem, které stimulují nejen je, ale i krevní oběh, dochází k pozitivním změnám a snížení krevního tlaku. Chůze po nerovném povrchu je ortopedy, fyzioterapeuty a pediatry již dlouho doporučována jako cvičení na nohy, základní prevence proti plochým nohám. A nejen to – chůzí po nerovném se trénuje vestibulární systém vnitřního ucha a tím se zlepšuje rovnováha těla. Tento koberec RootyRUG je velmi vhodný také pro děti, pro které to bude zábavné cvičení na chodidla.

Chodidla jsou základnou celého těla a je třeba o ně náležitě pečovat, protože jakákoliv zdravotní anomálie působí na bolesti zad, chodidel, nohou. Chůzí po nerovném povrchu kořenového koberce stimulujete místa na chodidlech, která v reflexologii hrají hlavní roli v péči o dutiny, orgány a jiné části lidského těla.

Reflexologie

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 
Facebook
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2019 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.