Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. BLOG a RECENZE
 3. BLOG
 4. Co je to reflexologie a jak funguje?
12.02.2021
BLOG

Co je to reflexologie a jak funguje?

Reflexologie je forma akupresury, která zahrnuje tlaky na rukou a nohách, které vedou k uvolnění bolesti a působí na určité části v těle.

Péče o chodidlaPrincip reflexní terapie spočívá v tom, že existují určité reflexní body na nohou a rukou, které jsou energeticky propojeny s orgány a částmi těla prostřednictvím energetických kanálů v těle. Reflexolog se snaží aplikací tlaku na reflexní oblasti odstranit energetické blokády a podporuje tím tak zdraví těla. Mimo to také pomáhá vyrovnávat nervový systém a stimuluje uvolňování endorfinů, které pomáhají snížit bolest a stres.

 

 

Zde jsou některé příklady reflexních ploch a jejich odpovídající části těla:

 • Hroty prstů odrážejí hlavu

 • Játra, pankreas a ledviny jsou v oblouku nohy

 • Dolní část zad a střeva směřují k patě

 • Části hlavy jsou propojené s plochou palce

Počátky reflexologie vznikly již ve starověkém Egyptě a Číně. Avšak pojem zónová terapie představil William H. Fitzgerald v roce 1915. Americký fyzioterapeut Eunice Ingram dále rozvinul tuto teorii ve třicátých letech až do dnešní moderní reflexologie.

Reflexní terapie se nejčastěji používá k léčbě:

 • Stresu

 • Bolesti hlavy a migrény

 • Artritidě

 • Poruchy trávení, zácpa

 • Nespavosti

 • Hormonální nerovnováhy

 • Sportovních zranění

 • Premenstruačního syndromu (PMS)

 • Roztroušená skleróza

 • Bolesti zad

Reflexologie vs. Masáž chodidla

Zatímco masáž nohou může být zaměňována s reflexní léčbou, reflexolog bude pracovat s oblastmi pro podporu léčby určitých orgánů. Masážní terapeut, který masíruje nohy, stimuluje svaly a další měkké tkáně, aby zlepšil oběh, zmírnil bolest a léčil zranění.

Prevence

Lidé jsou od pradávna zvyklí na nerovný povrch, který napomáhá ke zdravým chodidlům. Nicméně s bosýma nohama v dnešní době chodíme většinou doma po rovné podlaze. To může vést k plochým nohám.

Vhodným způsobem jak pečovat o zdravé nohy je chůze po kořenovým koberci RootyRUGu. Pomáhá procvičovat jinak nezapojené svaly na noze tak, že budete mít zdravá chodidla. Chodidlům se navrací citlivost a lépe informují centrální nervovou soustavu o poloze a charakteru povrchu. Rozmanitost povrchu nutí člověka zapojovat různé svaly v různých pozicích, čímž se rozvíjí koordinace. Pokud člověk pravidelně vystavuje chodidla nerovnostem, které stimulují nejen je, ale i krevní oběh, dochází k pozitivním změnám a snížení krevního tlaku. Chůze po nerovném povrchu je ortopedy, fyzioterapeuty a pediatry již dlouho doporučována jako cvičení na nohy, základní prevence proti plochým nohám. A nejen to – chůzí po nerovném se trénuje vestibulární systém vnitřního ucha a tím se zlepšuje rovnováha těla. Tento koberec RootyRUG je velmi vhodný také pro děti, pro které to bude zábavné cvičení na chodidla.

Chodidla jsou základnou celého těla a je třeba o ně náležitě pečovat, protože jakákoliv zdravotní anomálie působí na bolesti zad, chodidel, nohou. Chůzí po nerovném povrchu kořenového koberce stimulujete místa na chodidlech, která v reflexologii hrají hlavní roli v péči o dutiny, orgány a jiné části lidského těla.

Reflexologie

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Každý měsíc jeden model RootyRUG za zvýhodněnou cenu. Chcete o tom vědět?
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2023 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz