english version

Proč kořenový, proč koberec

 

Kořeny jsou symbolem podstaty a začátku všeho živého kolem nás. Kořeny jsou také pěkné, silné a velice dobře souzní s životem a lidským tělem. Souznění člověka s přírodou je pro nás velice důležité.  Chceme, aby už malé děti byli propojeny s přírodou, která je jim blízká a vlastní.

Koberec zná každý. Kobercem dotváříme svůj domov, kde se cítíme dobře. Je praktický a užitečný. Tyto dvě pro nás naprosto přirozené věci jsme propojili a vytvořili jsme Kořenový koberec – Oázu pro vaše nohy.

 

Nohy v botě

“Základem zdravých a aktivních dětských nohou je chůze naboso, vhodná obuv a cílevědomé cvičení”

Dr. Christian Larsen

Jako rodiče věnujeme pozornost jen jednomu z těchto bodů - obouvání. Je to přirozené, jsme rodiče. Chceme pro jemné a citlivé nožky našich dětí bezpečí a pohodlí. Přitom ale i ta nejpružnější a nejohebnější bota je stále jen bota. Nohy jsou v ní uvězněné 9 až 11 hodin denně, ztrácí kontakt s terénem a přichází o mnoho vjemů. Proto je dobré umožnit dětem každý den alespoň chvíli volnosti a pohybu bez bot. Dopřát jim svobodu, relaxaci i nové stimuly. Dojde ke zlepšení citlivosti jejich chodidel, senzomotoriky a koordinace. Dětem se vyvinou silné, zdravé a správně formované nohy.

 

Není třeba se obávat ani tvrdého povrchu nebo nerovností. Právě naopak. Chodidla jsou inteligentní a informují mozek o charakteru terénu. Nesmí jim v tom ale bránit žádná podrážka. Svaly a šlachy pracují na tvrdém povrchu mnohem ostražitěji a tím chodila i klouby chrání. Když to je možné, nechte své děti běhat bosé po trávě, písku nebo v lese. Rozhodně jim to prospěje.

 

 

Zdraví a radost z pohybu

Při chůzi po kořenovém koberci se dětské nohy setkávají vystouplými prvky koberce, které tvoří nepravidelně uspořádané kořeny. Jako v lese. Receptory v chodidlech si je „osahají“ a aktivují svaly, které by jinak zůstaly na rovné podlaze nezapojené. Tímto jednoduchým způsobem děti procvičují celé chodidlo, aniž by musely cíleně cvičit. Třeba během hry si zcela přirozeně zlepšují koordinaci, rovnováhu, ale i schopnost vnímat terén pod nohama. Se silnýma a správně fungujícíma nohama, je navíc mnohem větší šance, že se dětem vyhnou vady jako jsou vbočené kotníky nebo ploché nohy.

 

VÍCE O ZDRAVOTNÍCH BENEFITECH

 

RootyRUG – Oáza pro nohy

Kořenovým kobercem nepotřebujete pokrýt celý pokoj. I když Váš byt má 50 nebo 100 metrů čtverečních většinu času se členové vaši rodiny pohybují ve stejných místech, po stejných trasách. A tam právě kořenový koberec patří. Vhodným umístěním můžete dosáhnout, že po RootyRUG uděláte stovky zdraví prospěšných kroků. Každý den. Za každého počasí.

 

Novinky z našeho blogu

RootyRUG v poušti plné hladkých prken
31.10.2019 BLOG
RootyRUG v poušti plné hladkých prken
Mojí hlavou se po několik let honila spousta otázek. Je RootyRUG dost velký na to, abychom mohli prohlásit, že plně nahrazuje chození venku naboso? číst celé
Dotyk se skutečností
11.10.2019 BLOG
Dotyk se skutečností
Výraz “Dotyk se skutečností”, jehož autorem je pro mě velký člověk, česko-slovenský herec Martin Huba, mě velice oslovil. Bylo to v kontextu kdo jsme,... číst celé
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
05.06.2019 BLOG
Jste fanda bosých bot neboli barefoot? Víte, že pro své nohy můžete udělat ještě víc?
Bosé boty, barefoot boty, barefootky. Trend, který začal před pár lety měnit náhled na to, jak se obouváme. Propadli jste mu také? Nebo je alespoň nos... číst celé
I nohy chtějí znát prstoklad
31.05.2019 BLOG
I nohy chtějí znát prstoklad
Koukala jsem na svého syna, kterému bylo něco přes rok. Sotva se naučil chodit, ale s ohromným zájmem prozkoumával své okolí z jiné perspektivy, než b... číst celé

 

 
Facebook
COPYRIGHT ROOTYRUG 2015 - 2020 - ALL RIGHTS RESERVED.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.